Zadzwoń 693 33 66 33

Nauka jazdy kat. C

Nauka jazdy kat. C – kurs prawo jazdy Poznań

Prawo jazdy kat. C - kurs prawa jazdy | PoznańKurs na prawo jazdy kat. C obejmuje podobnie jak inne kategorie - część teoretyczną oraz część praktyczną. Kandydaci decydujący się na przystąpienie do kursu muszą mieć ukończone 21 lat. Wyjątek stanowią służby wojskowe, Straż Pożarna, Policja i inne określone w ustawie – wówczas kursant musi mieć ukończone 18 lat.

Zajęcia teoretyczne obejmują 20 godzin lekcyjnych. Podczas zajęć teoretycznych przyszli kierowcy kat. C poznają zasady ruchu drogowego, jak również poruszania się samochodem ciężarowym. Kandydaci przechodzą również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przystępują do niezbędnych badań lekarskich, bez których nie jest możliwe przejście do zajęć praktycznych. Część praktyczna obejmuje 30 godzin zegarowych. Zajęcia rozpoczynają się na placu manewrowym, a następnie instruktor decyduje o wyjechaniu i kontynuowaniu nauki poza placem.

Prawo jazdy kat. C – jak wygląda egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. C składa się z dwóch części. Pierwsza część przeprowadzana jest na placu manewrowym – dopiero po zaliczeniu tej części, kandydat ma możliwość przystąpienia do egzaminu w ruchu drogowym. Egzamin na placu manewrowym składa się z czterech części. Pierwsza część dotyczy sprawdzenia stanu technicznego samochodu:

 • sprawdzenie poziomu oleju,
 • sprawdzenie płynu wspomagania układu kierowniczego,
 • sprawdzenie płynu chłodniczego,
 • sprawdzenie płynu w spryskiwaczach,
 • sprawdzenie sygnału dźwiękowego.

Następnie kandydat ma za zadanie sprawdzenie świateł w samochodzie – mijania, postojowych, stopu, kierunkowskazów i innych.

W drugiej części kandydat przygotowuje samochód do jazdy – ustawia fotel, lusterka, sprawdza, czy drzwi są zamknięte i przystępuje do wykonania zadań na placu. Na placu manewrowym kandydat ma za zadanie wykonać jazdę po łuku do przodu i do tyłu oraz dwa zadania z wylosowanego zestawu:

 • parkowanie skośne (wjazd przodem i wyjazd tyłem), parkowanie prostopadłe (wjazd tyłem),
 • parkowanie skośne (wjazd przodem, wyjazd tyłem), parkowanie równoległe (wjazd tyłem, wyjazd przodem),
 • parkowanie prostopadłe (wjazd przodem), zawracanie,
 • parkowanie prostopadłe (wjazd przodem), ruszanie z miejsca na wzniesieniu,
 • parkowanie równoległe (wjazd tyłem, wyjazd przodem), ruszanie z miejsca na wzniesieniu,
 • parkowanie prostopadłe (wjazd tyłem), zawracanie.

Prawo jazdy kat. C – tanio w Poznaniu

Ośrodek Szkolenia Kierowców Bajka w Poznaniu prowadzi profesjonalne kursy na prawo jazdy, w tym tani kurs prawa jazdy w zakresie kategorii C.

Chcesz mieć pewność, że podczas kursu i wykonywanych manewrów zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczne przygotowanie do egzaminów oraz samodzielnego kierowania pojazdów? Zaufaj OSK Bajka, profesjonalnym wykładowcom i instruktorom. Ich odpowiednie podejście do kursantów i umiejętność przekazywania wiedzy to gwarancja wysokiej zdawalności egzaminów. Z naszą pomocą manewry kat. C podczas egzaminu nie przysporzą Ci żadnych trudności!

Nauka jazdy – Poznań

Jeżeli interesuje Państwa prawo jazdy kat. C – zachęcamy do zapoznania się z cennikiem oraz informacjami dotyczącym najbliższych kursów. Zapraszamy też na kurs prawa jazdy kat CE oraz jazdy doszkalające.