Zadzwoń 693 33 66 33

Szkolenia okresowe

Szkolenia okresowe – czym są?

Szkolenia okresowe, szkolenie zawodowe - PoznańKierowcy zawodowi mają w obowiązku przechodzić szkolenia okresowe co pięć lat. Jest to szkolenie zawodowe dla kierowców przewożących osoby lub rzeczy, które ma na celu odświeżenie ich wiedzy z zakresu teorii oraz praktyki. Kurs w OSK Bajka przygotowany został z naciskiem na wiedzę dotyczącą bezpiecznego oraz komfortowego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zasady obowiązujące na drodze oraz przygotowanie swojego stanowiska pracy w odpowiedni sposób.

Szkolenie zawodowe dla kierowców – podstawy prawne

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 15 kwietnia 2004 roku (DzU nr 122 poz. 1269 z dnia 31 maja 2004 r.), każdy kierowca posiadający prawo jazdy kategorii D, D+E, D1, D1+E wydane przed 10.09.2008 oraz kategorii C, C+E, C1 oraz C1+E wydanym przed 10.09.2009, aby móc wykonywać zawód kierowcy zobowiązany jest do uzyskania odpowiedniego wpisu do prawa jazdy na podstawie przeprowadzonych badań oraz szkolenia okresowego. Kierowcy muszą pamiętać, aby do szkolenia zawodowego przystąpić co najmniej dwa miesiące przed upłynięciem terminu poprzedniego szkolenia. Dzięki temu kierowcy mają komfort swobodnego uczestniczenia w zajęciach oraz oczekiwania na wydanie nowego dokumentu.

Szkolenie zawodowe dla kierowców – Poznań

W celu zapisania się na szkolenia okresowe prosimy zgłaszać się do jednego z trzech miejsc. W mieście Poznań na osiedlu Wichrowe Wzgórze 23i, w Szkole Podstawowej Koziegłowy przy ulicy Poznańskiej oraz w Szkole w Jerzykowie przy ulicy Spokojnej 3. Zapraszamy także do skorzystania z szkolenia wstępnego kierowców oraz jazd doszkalających.