Zadzwoń 693 33 66 33

Prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy kat. B – OSK Poznań

Prawo jazdy kat. B - kurs prawa jazdy | PoznańPrawo jazdy kat. B jest najbardziej popularną kategorią na całym świecie. Nauka jazdy w tej kategorii podzielona jest na dwa etapy – kurs teoretyczny oraz praktyczny.

Nauka jazdy w części teoretycznej składa się z 30 godzin lekcyjnych, gdzie każda trwa około 45 minut. Teoretyczna część kat. B prowadzona jest w formie wykładów oraz ćwiczeń z zakresu prowadzenia pojazdu czterokołowego. Kursanci podczas zajęć poznają nie tylko podstawową budowę samochodu, ale przede wszystkim uczą się zasad panujących na drodze. Podczas zajęć z teorii przekazywana jest także niezbędna wiedza dotycząca udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia z wiedzy teoretycznej prowadzone są w różnych godzinach, tak aby osoby pracujące miały możliwość wzięcia w nich udziału. Podczas części teoretycznej przeprowadzane są również badania lekarskie – wliczone w cenę całego kursu. Przystąpienie do nich jest konieczne do prowadzenia samochodu, a tym samym do przystąpienia do części praktycznej.

Nauka jazdy – część praktyczna

Szkolenie kursantów z wiedzy praktycznej odbywa się indywidualnie. Szkolenie to złożone jest z 30 godzin zegarowych i prowadzone jest w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodach, potocznie nazywanych „eLkami”. Nauka jazdy rozpoczyna się wyłącznie po przejściu zajęć z wiedzy teoretycznej. Podczas tych zajęć, kursanci poznają budowę samochodu – jest to idealne przygotowanie przed częścią egzaminacyjną. Część zajęć przeprowadzana jest na placu manewrowym – to tam przyszły kierowca poznaje techniki ruszania z miejsca, na wzniesieniu, jazdy po łuku (przodem oraz tyłem), jak również parkowania „na kopertę”. Poszczególne elementy wprowadzane są indywidualnie przez każdego z instruktorów – to również od nich zależy, kiedy kursant po raz pierwszy wyjedzie na naukę jazdy po mieście.

Nauka jazdy – Poznań

Zapisy na prawo jazdy kat. B odbywają się w trzech miejscach. Polecamy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową, na której zamieszczamy terminy najbliższych kursów. Zapraszamy także do skorzystania z kursu na prawo jazdy kat A oraz kursu na prawo jazdy kat C.